Patchcord Fibra Optica 8 Fibre G.657A2 ECA EasyFiber
Patchcord Fibra Optica 8 Fibre G.657A2 ECA EasyFiber
Patchcord Fibra Optica 8 Fibre...
Patchcord Fibra Optica 8 Fibre...

Patchcord Fibra Optica 8 Fibre G.657A2 ECA EasyFiber

Patchcord Fibra Optica 8 Fibre G.657A2 ECA EasyFiber - este un patchcord patentat cu un sistem revoluționar care vă permite să efectuați conexiuni SC/APC în teren în câteva secunde, fără a utiliza niciun instrument chiar și pentru instalatori neînalt specializați din sectorul fibrei optice.

Lungime
  • 50 M
  • 20 M
  • 65 M
  • 100 M
  • 35 M
  • 120 M
  • 80 M
  • 140 M
EF8/20
La Comanda | Tel.: 0722 161 007
450,00 lei
Livrare în 7-14 zile.
 

Patchcord Fibra Optica 8 fibre G.657A2 ECA Easy Fiber - este un patchcord patentat cu un sistem revoluționar care vă permite să efectuați conexiuni SC/APC în teren în câteva secunde, fără a utiliza niciun instrument chiar și pentru instalatori neînalt specializați din sectorul fibrei optice.

Easy Fiber este un patchcord cu un sistem inovator care permite crearea de conexiuni de fibră optică de cea mai bună calitate într-un mod simplu și rapid.
Ideea din spatele sistemului Easy Fiber este de a conecta patchcordul NU cu întregul conector SC/APC, ci NUMAI cu componenta sa principală, ferrula din zirconiu. In acest fel patchcordul optic, astfel conectat, pastreaza aceleasi dimensiuni si aceeasi capacitate de filetare a cablului neconectorizat.

Invelisul de ranforsare a patchcordului optic (kevlar) este folosit ca sistem de remorcare, evitand astfel orice posibilitate de rupere a acesteia in vecinatatea curbelor stranse si pastrand integritatea fibrei: coada de cauciuc inglobata pe suportul ferrulei si mantaua cablului parțial suprapusă pe coada de cauciuc protejează fibra în toate punctele de discontinuitate; există și o manta din PVC pentru protejarea ferrulei în timpul instalării atât a patchcordului de corecție, cât și a părților rămase ale conectorului.

Easy Fiber.png

Patchcordul de corecție este pre-gravat pe două laturi opuse pentru a permite tuturor instalatorilor să dezvelească cablul pur și simplu trăgând de cele două margini ale mantalei în sine pentru lungimea necesară; în acest fel, orice exces de cablu poate fi îndepărtat pentru a reduce amprenta acestuia (de exemplu, cu un cablu cu diametrul de 2,5 mm și fibră de 900 μm, dimensiunea totală este redusă considerabil atunci când mantaua cablului este îndepărtată).
Patchcordul de corecție este furnizat cu Kitul Easy Fiber care conține părțile mecanice rămase ale conectorului pentru a fi montat pe teren după faza de filetare.
Patchcordul Easy Fiber, nefiind realizat din material conductor, poate fi instalat cu usurinta in conducte mici, chiar si in prezenta altor cabluri (semnal si energie).

Easy Fiber Kit

Este format din patru elemente:

  • un corp interior compus dintr-o cabină, un corp și un arc

  • o flanșă

  • un corp exterior compus dintr-un corp interior si un corp extractor

  • un capac de praf

Finalizarea conectorului în mai puțin de 30 de secunde

Îndepărtarea învelișul de protecție al sistemului de ranforsare.

1. Scoateți stratul de protecție trăgând de cele două benzi.

2. Datorită mantalei de cablu pre-tăiate, desfaceți cablul până când se obține lungimea dorită de 900µm.

3 Tăiați excesul de kevlar și o parte din protecția temporară a ferrulei.

Finalizarea conectorului SC/APC

1 Glisați înapoi coada de cauciuc de la virolă.

2 Introduceți corpul interior și împingeți înapoi coada de cauciuc în el.

3 Introduceți flanșa pe manșon potrivit cheilor de referință indicate.

4 Introduceți corpul interior în flanșă/ferulă și detașați mânerul mic de pe flanșă.

connector finalization-4-1.png

5 Introduceți corpul extern corespunzător cheilor de referință indicate

6 Îndepărtați protecția temporară și introduceți capacul de praf al ferrulei.

Specificatii Tehnice:

  • Clasa CPR: Eca, Cca-s1b, d1, a1
  • Diametru miez: 9 μm
  • Diametru placaj: 125 μm
  • Diametrul stratului primar: 600/900 μm și Pico Breakout (kevlar)
  • Diametrul exterior: În funcție de numărul de fibre
  • Diametrul sistemului de tractare: < 3 mm
  • Filler de protecție: fire de aramid (kevlar)
  • Material manta externa: LS0H
  • Tip fibră: G.657 A2
  • Conectori standard: SC/APC
  • Pierdere de inserție: grad C
  • Pierdere de returnare: gradul 1
  • Utilizare: interior/exterior
  • Raza de curbură dinamică: 20x diametrul cablului
  • Raza de curbură statică: 10x diametrul cablului
  • Tragere maximă a cablului: 50 N
  • Temperatura de functionare: de la -10°C la +50°C

Garantie de conformitate 24 luni
Garantie comerciala 12 luni

Destinatie(Folosinta)
Interior/Exterior
No reviews

30 alte produse din aceeasi categorie:

Product added to wishlist
Product added to compare.

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implica acceptarea lor. Mai multe detalii aici.