Media Convertor MC220L, RJ45, 1000M...

Media Convertor MC220L, RJ45, 1000M TP-Link

TP-Link MC220L este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibra optica 1000BASE-SX/LX/LH sau vice-versa.

MC220L
În stoc
98,00 lei
Livrare în 24 de ore.

 

TP-Link MC220L este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibra optica 1000BASE-SX/LX/LH sau vice-versa. Proiectat in conformitate cu standardele IEEE802.3ab 1000Base-T si IEEE802.3z 1000Base-SX/LX/LH, MC220L este destinat utilizarii cu cablu de fibra optica multi-mode/single-mode, cu conector de tip SC/LC. MC220L functioneaza pe 850nm atat la transmiterea cat si la receptia datelor in cazul utilizarii cablului de fibra optica multi-mode, si pe 1310nm atat la transmiterea cat si la receptia datelor in cazul utilizarii cablului de fibra optica single-mode.
Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a functiona ca un dispozitiv de sine statator (independent de sasiu) sau cu un sasiu pentru media convertoare TP-LINK 19", auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, si LED-uri pentru afisarea starii de functionare pe panoul frontal. MC220L ofera posibilitati de transmisie pe distante extinse pana la 0.55 km prin fibra optica multi-mode, si 10km prin fibra optica single-mode.

Specificatii:

  • Standarde și Protocoale: IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z
  • Funcții de Bază:
  • Auto-negotiation of Half-Duplex / Full-Duplex transfer mode
  • Distanța maximă de transmisie depinde de modulul SFP introdus
  • Porturi:
    • (1) 1000M SFP port
    • (1) 10/100/1000M RJ45 port (Auto MDI/MDIX)
  • Lungime de Undă: Depinde de modulul SFP utilizat
  • Network Media 1000BASE-X: Multi-mode/Single-mode SFP module
  • Medii Rețea 1000BASE-T:
  • UTP category 5, 5e cable (maxium 100m)
  • EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
  • Indicatori LED: PWR, Link/Act
  • Dimensiuni: 94.5*73.0*27.0 mm
  • Alimentare: External Power Adapter
  • Consum maxim de energie: 1.7W
  • Siguranță și Emisie: FCC, CE, RoHS
  • Temperatura de Operare: 0℃~40℃ 

Garantie de conformitate 24 luni
Garantie comerciala 12 luni

Porturi Ethernet 10/100/1000 Mbit/s
1
Porturi SFP
1 (1.25 Gbit/s)
Destinatie(Folosinta)
Interior
Dimensiuni
94.5 x 73 x 27 mm
No reviews

6 alte produse din aceeasi categorie:

Product added to wishlist
Product added to compare.

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implica acceptarea lor. Mai multe detalii aici.